تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟ 

امروزه تاکید بیشتر سئو بر تولید محتوا با کیفیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث می شود که رتبه وبسایت شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. برای همین اکثر مدیران وبسایت ها یکی از بخش های خود را به تولید محتوا اختصاص داده اند و سعی می کنند که بلاگ نویسان با تجربه ای را در این زمینه استخدام کنند.

یکی از مشکلات اصلی این بلاگ نویسان، ایجاد محتوای مناسب با کسب و کار می باشد. اینکه چگونه محتوایی را تولید کنند که مناسب با مخاطبان وبسایت باشد و پیدا کردن یک منبع معتبر کاملا سخت است.

فرآیند تولید محتوا شامل مراحل بسیار زیادی مانند تحقیق و پژوهش، بررسی بازار، تعیین جذابیت موضوع و مسائل بیشمار دیگری میشود . محتوای وب به عنوان یک متخصص در امر بازاریابی و تولید محتوا تلاش میکند تا در طول تمامی این مراحل محتوایی تعاملی و سازنده برای مخاطبان خود ایجاد کند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی که اصطلاحاً تبلیغات اطلاق می‌شود، فرایند جذب کاربر، دریافت اطلاعات اولیه، فعال نمودن آن، فروش و خدمات پس از فروش است. این فرایندها، برای یک محصول یا خدمت اجرا می شود.

بازاریابی شبکه های اجتماعی همانطور که از اسم آن مشخص است نوعی بازاریابی بر پایه حضور و فعالیت در شبکه های اجتماعی است که با پیشرفت تکنولوژی و ورود ابزار موبایل (تبلت ها، گوشی های هوشمند و غیره) جای بیشتری برای خود باز کرده است چراکه کاربران بیشتری به دلیل سهولت فعالیت در شبکه های اجتماعی با استفاده از ابزار موبایل تحت پوشش این نوع بازاریابی قرار می گیرند. اهداف زیادی در پشت پرده این نوع از بازاریابی وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- آشنا کردن مخاطب با برند
۲- افزایش بازدید سایت
۳- بهبود سئو سایت
۴- فروش محصول
و غیره

یکی ویژگی های بارز بازاریابی شبکه های اجتماعی ارزان بودن آن است که با کمی خلاقیت و قرار دادن محتوای جذاب می توانید کاربر را درگیر کنید و به راحتی محصول خود را مابین این محتوا معرفی کنید. همچنین در صورت انتشار محتوای کاربردی و کاربر پسند می توانید بیننده را مجاب کنید تا محتوای شما را با سایرین به اشتراک گذاشته و به راحتی از این پتانسیل فوق العاده برای انتشار سریع محتوای خود بهره گیرید. در این بین شبکه های اجتماعی پربازدید و محبوب انتخاب بهتری هستند. البته اینکه محصول یا خدمت شما چیست و مخاطب شما بیشتر در کدام شبکه اجتماعی در دسترس خواهد بود نیز اهمیت دارد اما بطور کلی در ایران، کاربران به اینستاگرام ، فیسبوک ، گوگل پلاس و توییتر بیشتر اهمیت می دهند. البته اخیرا پینترست نیز در ایران جای خود را باز کرده خصوصا در بین کاربران خانم. هر چند تلگرام یک پیام رسان به شمار می آید اما با برخورداری از امکاناتی نظیر گروه و کانال و ربات و همچنین دسترسی آسان و بدون محدودیت تمامی کاربران به آن، در ایران می تواند نقش یک شبکه اجتماعی را نیز ایفا کند.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی به نوعی از بازاریابی مستقیم گفته میشود که در آن از ایمیل به عنوان وسیله ای برای ارسال پیام هایی از قبیل فروش یا جمع آوری هزینه به مخاطبان استفاده میشود.

ایمیل مارکتینگ را همچنین میتوان وسیله ای برای ارتباط مستقیم با مخاطبان دانست. ایمیل مارکتینگ را میتوان هر نوع ایمیل ارسالی به مشتری یا کاربری که احتمال تبدیل به مشتری شدن را دارد دانست.

اساساً ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی هنگامی رخ می‌دهد که یک کسب‌ و‌ کار جهت ترویجِ محصول یا خدمات خود، پیغامی تجاری با استفاده از پست الکترونیکی (Email) به گروهی از افراد می‌فرستد، اما اگر بخواهم تعریف دقیق‎تر Email Marketing را بیان کنم خواهم گفت به ارسال ایمیل جهت گسترش رابطه با مشتری بالقوه یا مشتری فعلی، ایمیل مارکتینگ گفته می‌شود، این ایمیل‌ها معمولاً محتوای تبلیغاتی، ترویجی، پیشنهادی و … دارند و به منظور کمک به ایجاد وفاداری، اعتماد یا آگاهی از برند ارسال می‌شوند.

مشاوره کمپین تبلیغاتی

حضور یک مشاور بازاریابی و مشاور دیجیتال مارکتینگ، در سازمان، می تواند در بهینه سازی هزینه های تبلیغات و البته هدفمندی فعالیت های بازاریابی و تبلیغات تاثیرگذار باشد. این هدفمندی با بهره گیری از روش های بازاریابی دیجیتال، درآمد کسب و کار را چندین برابر می کند.

مزیت های داشتن مشاور تبلیغاتی چیست؟ حرکت در مسیر تبلیغات ساده نیست. اگر آگاه به پیچ و خم های راه نباشیم محکومیم که سقوطی سنگین را متحمل شویم. در واقع مشاوره در تبلیغات نشان دهنده راهی است که یک برند باید برای رسیدن به بازار هدف طی نماید. تبلیغات یکی از راه های ارتباطی مهم با مشتری است.
بیراه نیست اگر بگوییم موفقیت یا عدم موفقیت بسیاری از شرکت ها به تبلیغات صحیح و برنامه ریزی شده آن ها بستگی دارد و داشتن مشاور، موفقیت یا عدم موفقیت شما را در یک پروتکل را رقم خواهد زد .به زبان ساده، تبلیغ راهی است برای رساندن پیام های یک شرکت به مشتریان خود.

مهمترین مزیت همکاری با مشاور تبلیغاتی توانمند آن است که وی با تسلط به حوزه های مختلف بازاریابی و مدیریت برند، تبلیغات را بر اساس این نگاه دقیق و جامع نگر پیش می برد و هدفش از تبلیغات ، کامل کردن ابزارهای ارتباطی یکپارچه بازاریابی است. حتی تسلط مشاور تبلیغاتی به حوزه های یاد شد در کنار تعهد او گاهی باعث می شود تا مشتری را از تبلیغ بازداشته و از ابزارهای دیگر ترویج و ترفیع کالا برای رونق کسب و کار مشتریان خود استفاده نماید.